Google+

Služby pro Vás.... - krbari.cz

Krbari.cz
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 
 


                                    
Naše služby:

Stavba nového krbu :

Postavíme  Vám krb takový, jaký si přejete. Při dodržení technologie montáže  pro použité materiály ze kterého bude krb vytvořen a využití fyzikálních zákonů o proudění či sálání tepla, ve spojení s Vaší fantazií vznikne  originální díl,o které bude chloubou vašeho domova. Dejte Nám šanci a nechte nás vypracovat nezávazné nacenění teplovzdušného nebo teplovodního krbu.  Zda postavit krb z izolačních desek, akumulačních tvarovek nebo šamotových cihel či plátů si nechte poradit dle očekávání a vlastností budoucího krbu nebo místa umístění díla.       Budeme rádi, když se nám dáte šanci  splnit Vaše nároky a očekávání. Děláme jen to, co umíme nejlépe.


Nejen stavby nových krbů, ale i zajištění bezproblémového provozu topidel různých značek, je pro nás denní chleba. Navštěvujeme každoročně produktová školení různých výrobců kamen a krbových vložek, abychom dokázali rozložit, složit, ale hlavně pochopit principy a funkce konkrétních výrobků a výrobců krbových vložek.
 


Teplovzdušné rozvody :

V současné době, kdy se snažíme z krbu nebo kamen dostat co nejlepší tepelný výkon a vytopit nejen místo umístění topidla ale nejlépe celý dům, přichází na scénu  způsob přepravy zahřátého vzduchu. K tomu nám pomáhají   „Teplovzdušné  rozvody“.  Za pomocí ventilátoru, který je ovládán samo spínacím zařízením (termostat) a vhodně roztahaného zatepleného potrubí lze ohřátý vzduch přepravovat i do vzdálenějších místností . Při zvýšení teploty v potrubí sepne termostat  ventilační jednotku, která odvede ohřátý vzduch do několikazvolených  míst najednou. Dle množství vytápěného prostoru se zvyšuje síla motoru. Je ale nutné dodržet podmínky pro cirkulaci vzduchu a několik dalších podmínek, bez kterých systém nepracuje správně. Informujte se o svých možnostech ….
 


Otevřené ohniště, starý krb :  Kazety

Máte li doma otevřený krb a uvažujete o jeho bourání a postavení nového krb,u neunáhlujte se. Je možné udělat repasy Vašeho krbu bez větších stavebních úprav. Existují ohniště ( takzvané kezetové topeniště ) a toto topeniště se vloží do stávajícího ohniště vašeho otevřeného krbu. Samozřejmě se celá kazeta vyrábí na zakázku dle proporcí Vašeho topeniště. Tato kazetová vložka vypadá moderně a díky způsobu proudění vzduchu,  vytápí místnost s krbem. Sklo a dvířka jsou těsná, tedy  lze regulovat proces spalování. Tato kazeta je finančně zajímavější než bourání starého otevřeného krbu a následná stavba nového díla.Odhad ceny je cca od 20 do 35 tisíc. Nechte si od Nás nezávazně spočítat Vaší cenu.


              
                 Krb nebo kamna vyžadují  Vaši pozornost.....

Jednorázová roční prohlídka :

 Pro vlastní klid v duši a jistotu správné funkce Vašeho topného zařízení, doporučujeme  alespoň jednou ročně věnovat chvilku času údržbě.
 Ať se jedná o vymetení spalinových cest, prohlídku ohniště krbu nebo kamen, výměnu těsnění na krbových dvířkách, odprašnění vnitřku krbu či jiné služby, na které si netroufnete nebo vám to čas nedovolí, vzpomeňte si na nás.
Každý z našich krbů je opatřen otvorem " Revizní dvířka "  kterým se veškeré čištění vnitřku krbu provádí. Snažíme se, aby jste to měli jednoduché. V opačném případě jsme tu pro Vás ....

Reklamace a potíže u svépomocně postaveného krbu :

 V poslední době nám přibývá  situací, kdy máte potíže u svépomocně obezděného topného tělesa. Bohužel, v současnosti nejsme schopni se věnovat těmto stavbám.
V případě, že máte problém, obraťte se na firmu, která  vám prodávala materiál na
krbík, nebo vám dílo stavěla. Ta by měla být natolik odborná, aby Vám s  vaším problémem pomohla.

Poděkování :

 Jakožto kamnář bych rád poděkoval instituci, která se snaží mezi kamnáři prosazovat pravidla, dohody a úmluvy na základě informací od montérů přes výrobce topenišť po zkušenostech soudních znalců a výsledků z nejrůznějších zkušeben či praxe. Sestavila podklady pro vznik tehdy neexistující normy      "Krby s otevřeným a uzavíratelným ohništěm"  a vnesla tím světlo a řád do temného světa staveb krbů, které do té doby mohly být vlastně z čehokoli.  Díky nevědomosti o vlastnostech používaných materiálů namáhaných teplem, mohly vyvolávat újmu na zdraví nebo v horším případě i smrt.
  Obrovské zásluhy přikládám instituci " Cech kamnářů České republiky "  v oblasti kamnářského řemesla za  přípravu a zhmotnění pro nás tak chybějící normy, za množství školení a  informovanost ostatních kolegů kamnářů pracujících v tomto oboru o novinkách, poznatcích a jiných důležitostech nutných k lepšímu výkonu v tomto řemesle.                                                                  

                                                                                                                   

                                                                                             Díky, Díky, Díky
      

     

    Každý z nás má svého doktora. My, bychom byli
rádi Vaši krbaři.
                                     
                            
Informujte se o možnostech ......       napište nám

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky